Winter Classic 2016

Tomas Plekanec, Tuukka Rask

Včera proběhlo na Gillette Stadium utkání pod širým nebem. Proti sobě se postavili dva rivalové – Montreal a Boston. Do sestavy Montrealu se vrátil po zranění Brendan Gallagher a Pleky se díky tomu přesunul do prvního útoku. Od začátku utkání bylo jasné, že se vrátil starý dobrý Montreal. Již ve 2. minutě zápasu se za Canadiens trefil David Deharnais. Ve 22. minutě Habs vedli zásluhou Byrona už 2:0. Ve 38 minutě zazářila první formace Canadiens. Po pěkné akci poslal Montreal do vedení 3:0 Gallagher. Pleky si připsal bod za asistenci. O pár minut později, a to ve 44. minutě vykřesal naději Bostonu svým gólem Beleskey a snížil na 3:1. Boston se ze snížení radoval přesně pět minut. Pak si slovo vzala první formace Montrealu. Puk do branky zaparkoval kapitán Canadiens Max Pacioretty a již druhou asistenci v tomto zápase si připsal Pleky a Habs tak vedli již 4:1. V 59. minutě skóre ještě pro Montreal vylepšil Byron, který se v tomto utkání trefil podruhé.

Canadiens tak zaslouženě vyhráli nad Bostonem 5:1.