Tomáš výrazně pomohl kladenským Rytířům porazit přerovské Zubry v pěti zápasech

První kolo play off je minulostí. Kladenští Rytíři vyřadili přerovské Zubry 4:1 na zápasy a v semifinále na ně čeká Dukla Jihlava, nebo Motor České Budějovice. Připravili jsme si pro vás malé shrnutí celé série se zaměřením na Tomášův výkon.

Rytíři Kladno – HC Zubři Přerov

4 : 2

Tomáš: 0+2

1. března se odehrálo úvodní utkání celé série na kladenském ledě. Už tento zápas ukázal, že toto kolo vyřazovacích bojů budou kromě brankářů rozhodovat přesilovkové formace a hráči hrající oslabení – Rytíři proměnili 3 přesilové hry, Přerov jen jednu. I to přispělo ke konečné výhře Rytířů 4:2, kladenské góly vstřelili Jelínek (2), Nash a Říha. Tomáš v utkání zaznamenal dvě asistence (obě v přesilových hrách). Na soupeřovu branku vyslal hned 5 střel a velmi se mu dařilo na vhazováních – vyhrál jich 19 z 26 pokusů, což znamená celkovou úspěšnost 73 %!

4 : 0

Tomáš: 1+0

O den později se Rytíři se Zubry v Kladně střetli znovu. Už na začátku 6. minuty otevřel Pleky skóre zápasu, tato branka se navíc ukázala jako vítězná. Další branky Rytířů vstřelili Zikmund, Svedlund a Melka. Brankář Cikánek navíc přidal bezchybný výkon a Rytíři díky výhře 4:0 navýšili vedení v sérii na 2:0. Tomáš se kromě vstřelené branky blýskl opět vynikající prací na vhazování, z 26 jich vyhrál 20. Na přerovskou branku vystřelil šestkrát.

HC Zubři Přerov – Rytíři Kladno

2 : 8

Tomáš: 0+4

První zápas v Přerově nabídl ke smůle domácích fanoušků gólové hody Kladna, pod které se Pleky výrazně podepsal. Připsal si totiž hned 4 gólové přihrávky! V zápase se za Rytíře postupně prosadili Říha (2), Vampola, Machač, Kubík, Jelínek, Redlich, Zikmund a zápas tak skončil osmi góly v brance domácích Zubrů. Ti kladenského gólmana Cikánka překonali dvakrát. Tomáš byl stejně jako v předešlých utkáních střelecky aktivní, což dokazuje sedm střeleckých pokusů. Tentokrát se mu ale tolik nevedlo na buly, kde uspěl jen devětkrát z 23 pokusů.

2 : 1

Tomáš: 1+0

Čtvrtý zápas se nesl spíše v taktickém duchu, i když úvod zápasu tomu moc nenapovídal. Přerovští se dostali na začátku 3. minuty v přesilové hře poprvé v celé sérii do vedení, už v 8. minutě ale Tomáš taktéž přesilovkovou trefou odpověděl. Zbytek zápasu bylo spíše vyčkávání a souboj gólmanů. Až v 52. minutě padla další branka, to se opět v přesilovce prosadil domácí celek. Rytířům nepomohla ani hra bez brankáře a poprvé prohráli. Tomáš se kromě gólu zapsal do statistik dvěma vyloučeními, šesti střelami na branku a úspěšností na vhazování 61 %.

4 : 1

Tomáš: 0+0

Kladenští chtěli sérii rozhodnout před domácími fanoušky, což se jim také povedlo. Za Rytíře se gólově prosadili Nash, Říha, Vampola a Jelínek, hosté skórovali pouze jednou. Tomáš se o vstřelení branky pokusil čtyřmi střelami, ale ani jedna z nich neskončila gólem a poprvé v play off vyšel bodově naprázdno. Mrzet ho to ale nemuselo. Stejně jako v předešlém utkání byl dvakrát vyloučen, ale na vhazování si opět polepšil – zaznamenal úspěšnost 67 %.