Tomáš v sérii s Jihlavou zaznamenal dalších sedm bodů, s celkovými 15 body vyhrál bodování playoff Chance ligy

Playoff Chance ligy je za námi. Kladnu se stejně jako Českým Budějovicím povedlo ve čtvrtfinále zvítězit a probojovat se do baráže. V ní se utkají s extraligovým Chomutovem a Pardubicemi. Dá se očekávat, že Kladno bude hodně spoléhat na Tomášovy výkony, díky kterým vyhrál bodování Chance ligy. A jak se mu dařilo v dalších statistických ukazatelích?

Tomáš v pětizápasové sérii s Jihlavou zaznamenal celkem 7 kanadských bodů za dva góly a pět přihrávek. S celkovými 15 body (4+11) z 10 zápasů vyhrál bodování playoff Chance ligy. O bod méně získal druhý Václav Karabáček z Českých Budějovic, ten ale odehrál o zápas více. Tomáš také získal nejvíce asistencí, zatímco v počtu gólů ho najdeme „až“ na 10. – 17. místě, nejlepším střelcem se s šesti trefami stal českobudějovický útočník Zdeněk Doležal.

Pleky byl také druhým nejpilnějším střelcem celého playoff – zaznamenal 48 pokusů, z toho 19 jich bylo proti Jihlavě. Jen o jednu střelu na soupeřovu branku více si připsal vsetínský Lukáš Rob, který ale odehrál dokonce 12 utkání. Tomášova úspěšnost střelby byla v průběhu play off 8,33 %.

Přestože Tomáš získal v průběhu playoff 15 bodů, v bodování +/- skončil na nule, v sérii s Jihlavou skončil s bilancí -1. Opět se projevilo to, že nejvíce bodů nasbíral v přesilových hrách, kde se tato statistika nepočítá. Právě v počtu bodů získaných v přesilovkách Tomáš suverénně vyhrál – získal jich hned 9 (z toho 3 proti Jihlavě), druhý Marek Račuk z Prostějova, který ale vypadl už v prvním kole po sedmi zápasech, zaznamenal bodů v přesilovce šest.

Zatímco v prvních dvou zápasech série s Jihlavou byl Tomáš pokaždé jednou vyloučen a rozšířil tak počet dvouminutových trestů, ve zbylých třech utkáních na trestnou lavici nešel už ani jednou. Proti Jihlavě tak odseděl pouhé 4 trestné minuty, v průběhu celého playoff odseděl celkem minut 14.

Tomášovi se velmi dařilo na vhazováních. V průběhu celého playoff nastoupil celkem ke 273 pokusů, z nich celkem 171 vyhrál. Celková průměrná úspěšnost tak dosáhla hodnoty 62,64 %. Stal se tak nejlepším hráčem na buly, pokud budeme počítat hráče nastupující v této disciplíně pravidelně*. Proti Jihlavě byla jeho úspěšnost mírně nižší než proti Přerovu – proti Dukle vyhrál 61,64 % vhazování. Především v důležitém obranném pásmu se Tomovi velmi dařilo, tam vyhrál bezmála 70 % všech pokusů.

Na ledě Tomáš strávil celkem 226 minut a 29 sekund, v průměru na zápas je to 22 minut a 39 sekund. Jedná se o pátý nejvyšší průměrný ice time ze všech hráčů, z útočníků pak úplně nejvíce. Proti Jihlavě byl tento čas mírně nižší – 21:54. 27 % Tomášova celkového icetimu tvoří čas strávený v přesilových hrách, 15 % pak čas v oslabení. Průměrná délka jednoho střídání v průběhu playoff byla 55 sekund.