Tomáš se vrací do Montrealu, podepsal na jeden rok

Před únorovou výměnou do Toronta Tomáš odehrál 981 zápasů za Montreal, do organizace Canadiens patřil od roku 2001. 

O možném návratu se Tomáš s generálním manažerem Montrealu Marcem Bergevinem podle svých slov bavil krátce po oznámení trejdu k rivalovi. V květnu své přání vrátit se do Montrealu zopakoval pro kanadskou radiovou stanici TSN. Od minulé neděle mohli volní hráči, respektive jejich agenti, začít komunikovat s potencionálními zájemci a už v úterý se na Twitteru objevila spekulace od Boba McKenzieho, jednoho z hokejových insiderů, že „by nebylo překvapující, kdyby byl v neděli oznámen Tomášův návrat k Habs“.

A jak napsal, tak se také  krátce po otevření trhu s volnými hráči, potvrdilo. Tomáš se s vedením Montrealu dohodl na nové smlouvě. Její délka je jeden rok, během nějž si vydělá 2,25 milionu dolarů, další 1,25 milionu může získat díky výkonnostním bonusům.

A co Tomáše ve staronovém dresu čeká? Hned ve druhém zápasu sezóny (v Pittsburghu) odehraje své 1000. utkání v základní části NHL, v souvislosti s nímž se dočká při jednom z prvních domácích zápasů slavnostního ceremoniálu. Koncem listopadu by se pak měl stát teprve šestým hráčem, který nastoupí k 1000. zápasu v základní části v dresu Montrealu. Stejně jako v předchozích letech by měl dělat mentora mladším hráčům. Trenéři ho budou využívat převážně v defenzivní činnosti a bude stát na většině vhazování v obranném pásmu.

Přejeme, ať se daří!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *