Tomáš se v počtu odehraných utkání posunul před slavného Maurice Richarda

O tom, jak se Tomáš posouvá historickými tabulkami Montrealu Canadiens, vás průběžně informujeme na našem Facebooku. Tento počin si ale zaslouží více než jen krátkou zmínku.

Sám Tomáš v několika rozhovorech přiznal, že když byl v roce 2001 draftován Montrealem, ani ho nenapadlo, že by se jednou mohl zařadit mezi klubové legendy. Poslední den roku 2003 na ledě Dallasu v dresu kanadského celku debutoval, po výluce NHL v sezóně 2004/2005 se už natrvalo usadil v základní sestavě, v níž ho najdeme i v současnosti.

V noci na dnešek nastoupil už ke svému 979. utkání. To se dosud povedlo v klubové historii jen šesti hráčům – před Tomášem v historických tabulkách najdeme pouze Henriho Richarda (1256 zápasů), Larryho Robinsona (1202), Boba Gaineyho (1160), Jeana Béliveaua (1125), Clauda Provosta (1005) a Andreje Markova (990). Za Tomášem najdeme například dlouholetého kapitána Saka Koiva, Guy Lafleura a od dnešního utkání také Maurice Richarda. V počtu vstřelených branek se Tomáš k dnešnímu dni nachází na 18. místě (231 gólů), v počtu asistencí je třináctý (371 přihrávek). Celkových 602 bodů v současnosti stačí taktéž na 13. pozici.

Tomáš má na dosah ale mnohem významnější metu, kterou je 1000 zápasů v NHL. Pokud se Tomáš nezraní nebo nenastane nějaká jiná neočekávaná situace, dosáhne jí začátkem dubna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *