Tomáš se po třech zápasech vrací do sestavy Montrealu!

foto: Club de hockey Canadien inc.

Přestože sezóna NHL začala už minulý týden, Tomáš si na svůj premiérový start v ročníku 2018/2019 musel počkat. Teprve ve čtvrtém utkání dostane šanci nastoupit ke svému 999. zápasu v kariéře. 

Když Tomáš hned 1. července podepsal smlouvu s Montrealem, asi nikoho nenapadlo, že úvod sezóny stráví v pozici zdravého náhradníka. Canadiens si v prvních dvou utkáních nevedli špatně, vybojovali celkem tři body. Především vysoká výhra 5:1 nad Pittsburghem byla překvapivá. Přestože od prvního zápasu bylo patrné, že „Habs“ mají problémy na vhazování, trenér neměl jiný důvod sestavu měnit. Po porážce 0:3 od Los Angeles už ale Claude Julien změny udělal.

Tomáš se už na včerejším tréninku objevil v modrém dresu, který nosí hráči 4. formace, naopak vínový pro náhradníky dres oblékl Matthew Peca. Že jsou jedním z hlavních důvodů této změny právě vhazování, naznačil už po včerejším tréninku Julien, který prohlásil: „Vhazování jsou jedna z věcí, které potřebujeme vylepšit. Tomáš by nám v tom měl pomoct.“ Průměrná úspěšnost Montrealu na vhazování je pod 40 %. Claude Julien navíc může v domácím prostředí využít výhodu druhého střídání a nasazovat Tomáše proti Sidney Crosbymu.

Přestože pozice náhradníka určitě není příjemná, všichni si pochvalují Tomášův profesionální přístup. Stejně jako ostatní náhradníci nic nevypouští a na svou šanci čekal. „Pleky“ se navíc snaží svým spoluhráčům pomáhat příkladem i radou při tréninku vhazováních, což potvrzují nejen slova spoluhráčů, ale také informace a fotografie zámořských novinářů na sociálních sítích.

Přejeme hodně štěstí v zápase!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *