Tomáš poprvé v kariéře mění dres! Nastupovat bude za Toronto Maple Leafs

Ještě před pondělní uzávěrkou přestupů se stal poprvé ve své zámořské kariéře součástí jedné z výměn i Tomáš. Vedení Montrealu ho společně s mladým Kylem Baunem vyměnilo za Rinata Valieva, Kerbyho Rychela a volbu ve 2. kole draftu do Toronta, jehož dres bude nově minimálně do konce sezóny oblékat.  To, že se k nějakému trejdu schyluje, naznačilo už to, že Tomáš v sobotním zápase proti Tampě zůstal jen zdravým náhradníkem, aby se nezranil. Tehdy ještě trenér klubu Claude Julien oznámil, že se jedná o preventivní opatření a žádná výměna zatím není domluvená. Spekulovalo se také o zájmu Winnipegu nebo Tampy.

Tomáš za Montreal nastoupil k 981 zápasům, což ho zařadilo na 7. místo v historické tabulce. S počtem gólů 232 mu náleží 18. místo, v asistencích je 13. s počtem 373. Celkový počet 605 bodů ho řadí taktéž na 13. pozici. V play off přidal dalších 87 odehraných utkání, v nichž si připsal 49 bodů (16+33). Další zápasy v play off bude mít pravděpodobně šanci přidat i v Torontu, které se momentálně drží na 3. pozici Východní konference a se kterým se pokusí zabojovat o Stanley Cup.

Po sezóně Tomášovi skončí stávající smlouva a 1. července se stane neomezeně volným hráčem. Od tohoto data tak bude moct podepsat smlouvu s kterýmkoli týmem. Nelze tak vyloučit ani návrat do Montrealu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *