Tomáš pomohl Kladnu vyřadit Jihlavu, Rytíři si zahrají baráž o extraligu

Očekávala se vyrovnaná série, v níž měla být mírným favoritem Jihlava, která ovládla základní část Chance ligy. Realita byla ale jiná, Kladno zvítězilo 4:1 na zápasy. Stejně jako v sérii s Přerovem byl Tomáš jedním z tahounů kladenských Rytířů. Ještě než začne příští pátek baráž o extraligu, v níž se Kladno utká o dvě extraligová místa s Českými Budějovicemi, Chomutovem a Pardubicemi, přinášíme malé ohlédnutí za sérií s Jihlavou.

HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno

1 : 4

Tomáš: 0+1

Přestože za mírného favorita série byla považována Jihlava, kladenští Rytíři vstoupili do série lépe. Už po 46 sekundách hry se prosadil Redlich, brzy na to skóroval také Kaut. Jihlava sice dokázala snížit, ale odpovědí byla trefa Redlicha v oslabení během Plekyho trestu. Ve 29. minutě padl poslední gól, v přesilovce se po Tomášově asistenci prosadil Říha a zápas skončil výhrou Kladna 4:1. Pleky si kromě zmíněné asistence připsal jeden záporný bod do hodnocení +/-. Na vhazování se mu nevedlo tolik jako proti Přerovu, zaznamenal úspěšnost 45 %. Přesto na ledě strávil více než 21 minut, v nichž třikrát ohrozil branku soupeře.

3 : 1

Tomáš: 1+0

Dalo se předpokládat, že druhý zápas bude probíhat jinak, což se také stalo a Jihlava dominovala a dostala se do vedení. Pleky sice vykřesal Rytířům parádně umístěnou dělovkou naději, když snížil na 1:2, žádný z jeho spoluhráčů se ale střelecky neprosadil, naopak jednou ještě skórovala Jihlava, která tak zvítězila 3:1. Tomáš kromě gólu zaznamenal hned 7 střel na branku Jihlavy. Také má ve statistikách velmi vysokou úspěšnost na vhazování – vyhrál 24 z 32 pokusů. Na ledě strávil 22 minut a 38 sekund.

Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava

5 : 1

Tomáš: 1+1

Ačkoli první třetina vypadala vyrovnaně, od poloviny zápasu převzali otěže utkání domácí Rytíři. Prosadili se Melka (2x), Jágr, Kehar a Pleky, který proměnil trestné střílení. Hosté se naopak prosadili pouze jednou. Kromě vstřelené branky Tomáš zaznamenal i asistenci na Jágrovu přesilovkovou trefu. Stejně jako v předchozím zápase vyslal 7 střel na bránu a opět byl skvělý na vhazování, na kterém zaznamenal úspěšnost 76 %. Jeho icetime byl nižší než obvykle – 19:35, protože v posledních minutách za rozhodnutého stavu už vůbec nenastupoval.

5 : 3

Tomáš: 0+1

Čtvrté utkání přineslo nejvíce gólů. Zápas byl vyrovnaný, Jihlava měla dvě třetiny lehce navrch. Kladno ale lépe zvládlo poslední třetinu a zvítězilo 5:3. Za Rytíře se postupně trefili Jelínek, Melka, Zikmund, Lakos a Vampola, který se po přihrávce od Tomáše trefil do prázdné klece. Pleky si zapsal také jeden kladný bod do tabulky hodnocení +/- a dvě střely na jihlavskou branku. Vyhrál 63 % vhazování a na ledě strávil 24 minut a 12 sekund.

2 : 4

Tomáš: 0+2

Dukla sice začala o něco lépe, Kladnu se ale podařilo díky gólům Melky, Strnada a Nashe otočit. Jihlava sice na začátku třetí části dokázala ještě snížit, na jejich trefu ale odpověděl Jágr. Tomáš v utkání zaznamenal dvě asistenci a byl vyhlášen nejlepším hráčem Rytířů. Díky těmto dvěma bodům také vyhrál bodování play off. Na druhou stranu si připsal také jeden záporný bod do hodnocení +/-. Vyhrál přesně polovinu vhazování (15 z 30) a na ledě strávil přes 22 minut.