Rozhovor – SQUASH

Jak dlouho ten sport děláš?screensquash1
TP: Zhruba 10 let… Přivedl mě k tomu kamarád v Čechách, který ho hrával, a díky tomu, že je bohužel ještě o trochu lepší než já 🙂 , tak je to pro mě skvělá příprava a neodmyslitelná součást letního tréninku. Pokud trávím léto v Montrealu, tak hraju s Patrickem Mageem, který se věnuje kondiční přípravě mladých hokejistů v Montrealu a Davem Philipsem, který patřil mezi top 5 hráčů v cele Kanadě. V tomhle případě se samozřejmě o žádnou hru nejedná 🙂 , s ním to je spíš opravdu jako skvělý „cardio“ trénink. On stoji, já běhám 🙂

Jak často?
TP: Snažím se minimálně 1-2x týdně během léta…. Dřív tak do 30 let jsem se snažil hrát i 3-4x týdně, ale už je potřeba trochu poslouchat, co si žádá tělo a mělo by se i správně odpočívat.

Proč je součástí Tvé přípravy a v čem Ti pomáhá?
TP: Je v něm spousta tréninkových prvků, které jsou užitečné a použitelné do hokeje… Zrychlení prvních 3-4 kroků, koordinace pohybu, změna směru, a jedno, co mám osobně nejradši, je herní myšlení. Reagovat na soupeře, zahrát míček do správných míst. Zkrátka přehrát hráče nejenom rychlým běháním, ale i chytrou hrou.