Po brzkém konci v bojích o Stanley Cup si Tomáš prodlouží sezónu na mistrovství světa!

Play off přineslo z pohledu Montrealu velké zklamání. Od ambiciózního týmu se čekalo více než konec v prvním kole. Bohužel newyorští Rangers si s Canadiens poradili v šesti zápasech. Nutno podotknout, že se jednalo o jednu z nejvyrovnanějších sérií – dvakrát se prodlužovalo a ani v jednom utkání nebyl větší než dvoubrankový rozdíl. „Habs“ srazila vlastní (ne)produktivita, jen dvakrát dokázali vstřelit tři a více branek. 11 gólů v šesti zápasech zkrátka proti takovému týmu, jakým Rangers jsou, na postup nestačí. Herně na tom Canadiens byli celkem dobře, ale gólman Rangers Henrik Lundqvist si načasoval formu.

Vyzdvihnout ale můžeme Tomášovu lajnu, která pokračovala v dobrých výkonech z konce základní části. Za zmínku stojí především druhý zápas, v němž Tomáš zaznamenal gól a asistenci. Ta branka 17 sekund před koncem druhého utkání zařídila prodloužení, v němž Habs zvítězili. Tomáš v průběhu play off zaznamenal 3 body (1+2), více měli jen Alexander Radulov a Artturi Lehkonen. Svými výkony si dokonce řekl o možnost hrát znovu přesilovky. Dařilo se mu také na vhazování, na kterém zaznamenal úspěšnost vyšší než 56 %.  Každopádně to k postupu nestačilo.

České fanoušky ale potěší skutečnost, že Tomáš včera prošel zdravotní prohlídkou a zúčastní se mistrovství světa. Jedná se už o jeho 10. start na tomto turnaji! S trenéry se domluvil, že se k týmu připojí až 3. května, tedy pouhé dva dny před startem šampionátu přímo v Paříži.

„S Tomášem jsem mluvil v pondělí večer. Má zájem na turnaj dorazit. Jeho přístup k národnímu mužstvu je příkladný. Sbalí se a přijede. K týmu se přidá v Paříži,“ řekl generální manažer české reprezentace Martin Ručinský.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *