Nedělní shrnutí (7. 12. – 13. 12. 2015)

10. 12. 2015

Montreal Canadiens : Boston Bruins

1 : 3

Góly: 9. Byron (Plekanec) – 48. Eriksson (Chára), 49. Ferraro (Spooner, Krug), 54. Bergeron (Marchand, Beleskey)

Tomáš Plekanec (0+1)

Tomáš nastoupil do zápasu v lajně s Larsem Ellerem a Paulem Byronem. Ačkoli Montrealu se v posledních zápasech příliš nedařilo, právě Tomášova lajna zajistila v 9. minutě vedení pro Canadiens. Tomáš přihrál Paulu Byronovi a jeho střelu si do branky srazil obránce Bostonu Trotman. Hra byla velice vyrovnaná, oba brankáři předvedli mnoho těžkých zákroků. Až do 48. minuty však bylo skóre neměnné. Jenomže do samostatného úniku v oslabení se dostal bostonský Loui Eriksson a srovnal stav utkání. Aby toho nebylo málo, o necelou minutu později Boston obrátil vývoj zápasu. Trefil se Landon Ferraro. Třetí gól vstřelil do sítě Montrealu Patrice Bergeron. Habs tedy v poslední třetině ztratili dobře rozehraný zápas a prohráli třetí utkání v řadě.

11. 12. 2015

Detroit Red Wings : Montreal Canadiens

3 : 2

Góly: 32. Helm (Glendening, Andersson), 53. Abdelkader (Zetterberg, Kronwall), 54. Helm (Dacjuk) – 34. Andrighetto (Hudon, Markov), 45. Fleischmann (Desharnais, Carr)

Tomáš (0+0)

Po nevydařeném zápase proti Bostonu kouč Therrien udělal změnu v brankovišti, kde Michaela Condona vystřídal Dustin Tokarski, útoky zůstaly nezměněny. První třetina zápasu přinesla několik samostatných úniků, ale ani Petr Mrázek na straně Detrotu, ani Dustin Tokarski z Montrealu, neinkasovali. První gól zápasu padl ve 32. minutě do sítě Montrealu, prosadil se Darren Helm. Na 1:1 srovnal Sven Andrighetto. Ve 36. minutě se Tomáš dostal do pěkného úniku v oslabení, ale Petr Mrázek ho fantastickým zákrokem  vychytal. Canadiens se do vedení 2:1 díky gólu Tomáše Fleischmanna ve 45. minutě. Jenže podobně jako v minulém zápase vedení neudrželi. Nejdříve se v 53. minutě prosadil Justin Abdelkader a opět o minutu později vstřelil druhý gól v zápase Darren Helm. Habs už srovnat nedokázali a připsali si čtvrtou prohru v řadě.

13. 12. 2015

Montreal Canadiens : Ottawa Senators

3 : 1

Góly: 3. Flynn (Beaulieu, Hudon), 20. Pacioretty (Plekanec, Weise), 26. Petry (Weise, Galchenyuk) – 32. Pageau (Chiasson, Dziurzynski)

Tomáš (0+1)

Po čtvrté prohře následovaly další změny v sestavě, tentokrát se dotkly i Toma, který se vrátil do první lajny k Maxi Paciorettymu. Na druhém křídle byl Paul Byron. Canadiens vstoupili do zápasu dobře, už ve 3. minutě dorážel střelu do branky Ottawy  Brian Flynn. Ke konci první třetiny si Habs vytvořili drtivý tlak, který půl minuty před koncem třetiny využil po Tomášově přihrávce Max Pacioretty. Zajímavostí je, že Habs přestříleli v první třetině Ottawu 27:8. Ve 26. minutě pak vedení Canadiens navýšil Jeff Petry.  Ottawa se následně vzchopila, což ve 32. minutě vedlo ke gólu Jeana Gabrieala Pageaua. Ve třetí třetině se Senators neúspěšně snažili snížit a následně srovnat. To se jim však nepovedlo a Canadiens slavili po čtyřech prohrách vítězství. Tomáš byl vyhlášen 3. hvězdou zápasu.