Nedělní shrnutí (30.11. – 6.12.)

2.12. 2015

Montreal Canadiens : Columbus Blue Jackets

2 : 1

Góly: 3. Byron (Thomas, Beaulieu), 58. Pacioretty (Weise, Subban) – 18. Foligno (Johansen)

Tomáš Plekanec (0+0)

Kvůli zranění Brendana Gallaghera Tomáš do zápasu nastoupil s Maxem Paciorettym a Devantem Smith–Pellym. První gól zápasu vstřelil Paul Byron (MTL) už ve 3. minutě. V 18. minutě na 1:1 srovnal Nick Foligno (CBJ). Následně byl do konce zápasu vyloučen Alexej Jemelin a Habs se zvládli ubránit 5minutové přesilovce soupeře. V polovině zápasu byl k vidění pěstní souboj mezi  Nickem Folignem a Nathanem Beaulieuem, který mstil faul na Tomáše Fleischmanna. V průběhu druhé třetiny jsme také mohli zaznamenat změnu v útočných řadách – Smith–Pelly se vrátil do 4. formace, na jeho místo se posunul Paul Byron. Na druhém Plekyho křídle se objevil Tomáš Fleischmann, zatímco Max Pacioretty nastupoval vedle Davida Desharnaise a Dalea Weise. Hra byla poměrně na obou stranách vyrovnaná a začalo být čím dál tím víc jasné, že kdo vstřelí gól, vyhraje. To se podařilo v 58. minutě Maxovi Paciorettymu (MTL).

4.12. 2015

Montreal Canadiens : Washington Capitals

2 : 3

Góly: 33. Eller (Galchenyuk, Plekanec), 43. Flynn (Byron, Petry) – 3. Wilson (Laich), 40. Oshie (Bäckström, Niskanen), 49. Oshie (Alzner, Ovečkin)

Tomáš (0+1)

Canadiens do zápasu vstoupili v sestavě, ve které končili předchozí zápas, tj. s Plekym v lajně nastoupili Tomáš Fleischmann a Paul Byron. Washington měl rychlý vstup do utkání, ve 3. minutě se po chybě montrealské obrany prosadil Tom Wilson (WSH). Hrál se poměrně vyrovnaný hokej na obou stranách, postupně si Habs stupňovali tlak. To se vyplatilo až ve 33. minutě, kdy přesilovou hru využil Lars Eller (MTL), druhou asistenci si připsal Pleky. Washington si ale vzal necelou minutu před koncem druhé třetiny díky gólu T. J. Oshieho (WSH) vedení zpět. Montreal opět srovnal – ve vlastním oslabení se ve 43. minutě prosadil Brian Flynn (MTL). Srovnaný stav ale opět dlouho nevydržel, T. J. Oshie (WSH) vstřelil svůj druhý gól v zápase, který se ukázal jako vítězný. I tak ale Canadiens předvedli skvělý výkon, možná jeden z nejlepších v dosavadním průběhu sezóny.

6.12. 2015

Carolina Hurricanes : Montreal Canadiens

3 : 2

Góly: Branky a nahrávky: 14. Skinner (Staal, Nestrašil), 34. Nordstrom (Nestrašil, Hainsey), 53. Skinner (Pesce, Liles) – 3. Carr (Thomas, Flynn), 32. Andrighetto (Petry)

Tomáš (0+0)

Sestava v tomto zápase byla shodná s tou z minule s výjimkou ve 4. útoku, kde si svůj debut v NHL odbyl (díky zranění Devante Smith–Pellyho) Daniel Carr. Ten hned při svém prvním střídání, v NHL ve 3. minutě zápasu vstřelil první gól utkání. Stav srovnal ve 14. minutě Jeff Skinner (CAR). Canadiens si vedení vzali zpět ve 32. minutě, kdy se prosadil Sven Andrighetto. O dvě minuty později bylo opět vyrovnáno – prosadil se Joachim Nordstrom (CAR). Hned v první minutě se prosadil za Carolinu kapitán Eric Staal. Nejdřív to vypadalo, že branka bude uznána, ale trenér Montrealu Michel Therrien využil letošní novinky „coach challenge“ a gól nakonec nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění Mikea Condona. Gól na 3:2 Hurricanes přeci jen vstřelili – v 53. minutě využil přesilovou hru Jeff Skinner (CAR), pro kterého to byl druhý gól v zápase. Tato branka se ukázala jako vítězná.