Češi těsně padli s Američany ve čtvrtfinále a končí bez medaile

Ani tentokrát se českým hokejistům nepodaří na mistrovství světa vybojovat medaili, český výběr totiž padl se Spojenými státy americkými těsným výsledkem 2:3.

Tomáš na turnaji plnil podobnou roli, jako měl v Torontu, tedy bránit nejlepší lajny soupeře. Nastupoval převážně ve třetí nebo čtvrté lajně, icetime oproti předchozím turnajům klesl. Ale Tomáš ukázal, proč si ho v zámoří tak cení – nejde mu o osobní statistiky, ale o tým. Obránce Radko Gudas řekl, že Tomáš byl tím, kdo v kabině mladým hráčům nejvíce radil, Andrej Nestrašil o Tomášovi prohlásil, že je takový „táta“ mladých hráčů. Patří mezi nejlepší bránící útočníky, daří se mu na vhazováních.

Plekyho výborná defenzivní hra vynikla nejvíce v jeho jubilejním 100. zápase, v němž  nastupoval proti elitní lajně ruského mužstva a výrazně tak pomohl k výhře českého výběru. Svůj jediný bod na turnaji zaznamenal v utkání s Běloruskem. Jednalo se o krásnou přihrávku zpoza branky na Romana Horáka, který zakončoval do prázdné branky.

Češi v základní skupině zaznamenali tři výhry v základní hrací době, tři v prodloužení nebo po nájezdech a těsnou prohru se Švédskem. Druhá prohra bohužel přišla v již zmíněném čtvrtfinále proti USA.

Výsledky: 

Česká republika – Slovensko (3:2PP)

Švédsko – Česká republika (3:2)

Česká republika – Švýcarsko (5:4SN)

Česká republika – Rusko (4:3PP)

Bělorusko – Česká republika (0:3)

Francie – Česká republika (0:6)

Česká republika – Rakousko (4:3)

USA – Česká republika (3:2)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *