4. čtvrtina baráže: Kladno slaví extraligu, Tomáš vyhrál bodování baráže

V úterý se odehrálo poslední kolo baráže, v němž už ale o nic nešlo a týmy ani nenasadily své největší hvězdy. Už v pátek kladenští Rytíři věděli, že se po pěti letech vrací mezi elitu, extraligovou příslušnost udržely Pardubice. Naopak chomutovští Piráti stráví minimálně příští sezónu v Chance lize, v níž zůstávají také České Budějovice.

(foto: Roman Mareš)

ČEZ Motor České Budějovice – Rytíři Kladno

Tomáš sice příliš na osobní statistiky nekouká, ale právě on s Jaromírem Jágrem se výrazně podepsali pod kladenský postup. Tomáš dokonce se 14 body v 11 zápasech (do posledního utkání nenastoupil) vyhrál bodování baráže. Na druhou stranu je třeba zmínit, že několik Tomášových „konkurentů“ z Pardubic dostalo volno už po 9 utkáních. Tomáš sice zaznamenal 14 bodů, ale gól vstřelil pouze jeden (a to do prázdné branky), přestože v průběhu baráže vystřelil 36x a byl tak třetí nejčastěji střílející hráč. Jeho úspěšnost střelby byla tedy jen 2,78 %. Na druhou stranu se 13 asistencemi neměl v této statistice konkurenci. V „tabulce pravdy“, se s bilancí +7 zařadil na dělené 3.–5. místo. V počtu trestných minut (14) se nachází na děleném 11.–14. místě. V případě Tomáše se jednalo vždy o dvouminutová vyloučení, přičemž 7 dvouminutových trestů je třetí nejvyšší počet. Pleky vyhrál 164 z 285 vhazováních (57,65 %), což je třetí nejvyšší úspěšnost, pokud budeme počítat hráče s alespoň 10 pokusy. Na ledě strávil v průměru 22 minut a 27 sekund, což je nejvíce ze všech útočníků, celkově se pak jednalo o třetí nejvyšší icetime na utkání.

2 : 4

Tomáš: 0+2

Touto výhrou se Kladno definitivně probojovalo do extraligy a po skončení zápasu se rozjely bouřlivé oslavy. Největší hvězdou tohoto utkání byl Jaromír Jágr, který vstřelil všechny čtyři branky Kladna. Tomáš mu dvakrát přihrával a do statistiky +/- zapsal tři kladné body. Za hákování si ale poseděl dvě minuty na trestné lavici a na branku soupeře vystřelil pouze jednou. Vyhrál přesně polovinu vhazování a na ledě strávil 20 minut a 3 sekundy, což je méně než obvykle.

Rytíři Kladno – Piráti Chomutov

1 : 2 PP

Tomáš: 0+1

Tento zápas už byl pouhou formalitou. Rytíři kromě gólmana nastoupili v základní sestavě, ale to spíše jen kvůli domácím fanouškům a pozápasovým oslavám. Kladno dlouho vedlo 1:0 díky gólu Redlicha, ale v závěru utkání výhru ztratilo a prohrálo v prodloužení, což ale nikomu nevadilo. Tomáš si připsal asistenci na Redlichův gól, zároveň byl ale na ledě při inkasované brance v prodloužení. Na chomutovského brankáře vyslal 2 střely, 2 trestné minuty odseděl na trestné lavici za sekání. Vyhrál 54 % vhazování a tentokrát dostal „odpočinkový“ icetime 17 minut a 25 sekund.

HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno

4 : 1

Tomáš: –

Oba celky hrály s neúplnými sestavami, také Tomáš dostal pro poslední zápas volno. Za Rytíře se v závěru utkání trefil Kružík.