3. čtvrtina baráže: Kladnu chybí poslední krůček do extraligy, Pleky dál sbírá asistence

Baráž postupně spěje ke svému konci, ale jisté jsou už dvě věci. Pardubice po bídné sezóně zachránily extraligu a České Budějovice naopak už nemají ani teoretickou šanci se mezi elitu dostat. Stoprocentně jasno ještě není o tom, kdo postoupí ze druhého místa, nicméně musel by přijít naprostý kolaps Kladna a zázrak pro Chomutov, aby se pořadí na druhém a třetím místě měnilo – ve hře je sice stále 9 bodů, ale Piráti na Rytíře ztrácejí bodů osm.

(použité foto: J. Poláček)

Pro Tomášovy fanoušky bude také zajímavé sledovat, zda se Tomášovi podaří uhájit pozici nejproduktivnějšího hráče baráže, kterou momentálně s 11 body v devíti zápasech těsně drží. Zajímavé je, že si připsal hned 10 asistencí, ale pouze jediný gól (a to do prázdné branky), přestože je nejčastěji střílejícím hráčem (33 střel). Jeho úspěšnost střelby je tak pouze 3,33 %. Ve statistice plus minus si ale polepšil na +4 a „vypadl“ také z desítky nejtrestanějších hráčů (10 tr. minut). Vylepšil si i statistiku vhazování, kde drží úspěšnost 58,65 % a z pravidelně nastupujících hráčů na buly* se nachází na 3. místě. Na ledě tráví v průměru úctyhodných 23 minut a 16 sekund, ale přenechal pozici nejvytíženějšího hráče svému spoluhráči Brandonu Nashovi.

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno

1 : 3

Tomáš: 0+2

O tomto utkání se psalo jako o tom, které by mělo být klíčové v souvislosti s postupem do extraligy. Utkání zvládli lépe Rytíři, za které se prosadil 2x Jágr a v závěru pak Strnad do prázdné branky. Tomáš si v utkání připsal dvě asistence a jeden kladný bod do tabulky hodnocení účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách. Kromě toho si Tomáš připsal dva střelecké pokusy a dvě trestné minuty za podrážení. Dařilo se mu na buly, kde vyhrál 16 z 24 pokusů. Opět si připsal velmi vysoký icetime – 23:39.

Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice

3 : 5

Tomáš: 0+0

Kladno sice celkem brzy inkasovalo, pak ale brankami Zikmunda, Jágra a Strnada vedlo po dvou třetinách 3:1. Třetí třetina se ale Rytířům vůbec nepovedla, 4x v ní inkasovali a prohráli 3:5. Tomáš tentokrát nebodoval a do statistik si připsal dvě střely. Zaznamenal 14 úspěšných vhazování z 23 (celková úspěšnost 61 %) a na ledě strávil ještě více času než uplynulý zápas – tentokrát jeho icetime dosáhl hodnoty 24:12.

Rytíři Kladno – ČEZ Motor České Budějovice

4 : 2

Tomáš: 0+2

Utkání celkově nepřineslo, především v jeho první polovině, příliš pohledný hokej, ale Rytíři se nakonec díky gólům Melky, Zikmunda, Jágra a Hořavy radovali z vítězství. Tomáš si připsal dvě gólové nahrávky a dva kladné body do statistiky +/-. Na soupeřovu branku vystřelil hned sedmkrát a vyhrál 19 z 31 vhazování. Jeho icetime byl lehce pod dvaadvacet minut, konkrétně 21 minut a 57 sekund.