2. čtvrtina baráže: Pleky sbíral body, Kladnu se dařilo a posunulo se na 2. místo

Polovina baráže je za námi. Kladenští Rytíři se začali gólově prosazovat a především vyhrávat. Hokejisté Kladna vyhráli všechny tři zápasy této čtvrtiny baráže, byť dva z nich těsným výsledkem. Momentálně se tak nachází se 12 body na 2. postupové pozici se ztrátou tří bodů na vedoucí Pardubice a s náskokem pěti bodů před třetím Chomutovem.

Stejně jako se dařilo Rytířům, dařilo se i Tomášovi, který patří mezi nejproduktivnější hráče baráže. V průměru sbírá bod na zápas, v šesti utkáních tedy zaznamenal 6 bodů a nachází se na 2. – 4. místě v produktivitě. Pět bodů nasbíral díky asistencím, žádný hráč jich nemá více. Také vede v počtu střeleckých pokusů na soupeřovu branku (22), na druhou stranu se prosadil zatím pouze jednou, a to do prázdné branky. Jeho úspěšnost střelby je tak jen 4,55 %. V hodnocení +/- se nachází v kladných číslech (+1). Nadprůměrné výsledky má i na vhazování, kde opět patří mezi nejlepší – vyhrál 90 ze 159 pokusů (56,6 %). Z častěji nastupujících hráčů* na buly je to 6. nejvyšší úspěšnost. S osmi trestnými minutami stále patří mezi desítku nejtrestanějších hokejistů. Překvapivé může být to, že je Pleky nejvytěžovanějším hráčem celé baráže, přestože tuto pozici obvykle zastávají obránci. Tomáš na ledě stráví v průměru na zápas 23 minut a 17 sekund.

ČEZ Motor České Budějovice – Rytíři Kladno

3 : 4

Tomáš: 0+1

Rytíři začali velmi dobře a na začátku 28. minutě díky gólům Redlicha (2), Jágra a Lakose vedli už 4:0. Hokejistům Českých Budějovic se povedlo ale zápas zdramatizovat, když 10 sekund před koncem zápasu snižovali na 3:4, vyrovnávací gól ale už dát nestihli. Pleky si připsal asistenci na Jágrův gól a zaznamenal jeden kladný bod do hodnocení účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách. Soupeřova brankáře ohrozil jen jednou, ale vyhrál 16 z 30 vhazování (53 %). Na ledě Tomáš strávil 21 minut a 42 sekund, přičemž v posledních minutách skoro neodcházel z ledu.

Rytíři Kladno – Piráti Chomutov

4 : 3

Tomáš: 0+3

Toto utkání se vyvíjelo úplně opačně než zápas s Budějovicemi, jelikož Rytíři neměli dobrý vstup do utkání a už v 7. minutě chomutovští Piráti vedli 3:0. Hokejisté Kladna se ale nevzdali, dvojnásobná přesilovka jim pomohla snížit na rozdíl jedné branky, následně Rytíři průběh zápasu otočili a zvítězili 4:3. Mezi střelce se zapsali Zikmund, Jágr, Kaut a Kehar, Pleky zaznamenal hned 3 asistence. Na soupeřovu branku vyslal čtyři střely a vyhrál 15 z 25 vhazování (60 %). Jeho icetime dosáhl téměř 24 minut (23:50).

HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno

1 : 4

Tomáš: 1+0

Kladno nezačalo zápas s favoritem dobře, už v čase 4:00 šly Pardubice do vedení. Vše se zlomilo ve 2. třetině, kdy se Rytíři prosadili třikrát během deseti minut. Nejprve proměnil trestné střílení Svedlund, poté se prosadili Bláha a Hajný. Pleky v závěru utkání skóroval přes celé hřiště do prázdné brány. V hodnocení +/- si připsal hodnotu +1. Za nedovolené bránění si odseděl dvě minuty na trestné lavici. Na soupeřovu branku vystřelil dvakrát a opět se mu dařilo na vhazování, na kterém vyhrál 11 z 19 pokusů (58 %). Na ledě strávil 22 minut a 9 sekund.