1. čtvrtina baráže: Kladno se poprvé gólově prosadilo až ve třetím zápase, první výhrou se posunulo na třetí místo

(použité foto: Roman Mareš)

První čtvrtina baráže je minulostí. Kladenští Rytíři neměli dobrý vstup do bojů o extraligy, protože první dva zápasy neskórovali. Ve třetím utkání se konečně prosadilo a i když se o žádné gólové hody nekonaly, na výhru 2:0 to stačilo. Boj o záchranu se nejlépe povedl Pardubicím, které vyhrály všechny tři zápasy. Na druhém místě se nachází se čtyřmi body Chomutov, tři body má Kladno a poslední jsou momentálně České Budějovice, které mají body dva.

Tomáš zatím zaznamenal jednu asistenci a s 15 pokusy je nejpilnějším střelcem, ale gólově se prosadit nedokázal. V tabulce hodnocení účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných branek je na čísle -1. S šesti trestnými minutami ale také patří mezi nejtrestanější hráče. Jako tradičně se mu daří na vhazováních – vyhrál 47 z 85 pokusů (55,29 %). Žádný z hráčů nenastoupil na buly zatím víckrát. Tomáš je také s průměrným časem 23:53 na zápas druhým nejvytěžovanějším hráčem baráže.

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno

2 : 0

Tomáš: 0+0

V prvním barážovém zápase se kladenští Rytíři utkali s Piráty z Chomutova. Rytíři předváděli aktivní hokej a svého soupeře zasypali 45 střelami, ale ani jeden puk neskončil za zády chomutovského gólmana Peterse. Naopak Chomutov skóroval dvakrát. Tomáš na ledě strávil 25 minut a 35 sekund, což byl nejvyšší icetime ze všech hráčů. Kromě toho se mu dařilo na vhazování, kterých vyhrál 13 z 23 pokusů (tedy 57 %). Na druhou stranu byl u jedné inkasované branky a dvě minuty si odseděl na trestné lavici za nedovolené bránění. Na branku soupeře vyslal 6 střel.

Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice

0 : 5

Tomáš: 0+0

Přestože hra byla na první pohled vyrovnaná, Rytíři opět doplatili na problémy s koncovkou. Ani v tomto zápase si žádný Rytíř nepřipsal ani gól, v jejich brance ale skončilo hned pět puků. Tomáš měl opět velmi vysoký icetime – na ledě strávil 23 minut a 29 sekund. Stejně jako minulé utkání byl Tomáš u jedné inkasované branky a dvě minuty strávil na trestné lavici – tentokrát za podrážení. Na soupeřovu branku vystřelil třikrát a stejně jako v minulém zápase byla úspěšnost jeho vhazování nadprůměrná – vyhrál 12 z 23 pokusů (52 %).

Rytíři Kladno – ČEZ Motor České Budějovice

2 : 0

Tomáš: 0+1

Rytíři museli na začátku zápasu do tří, dvojnásobné oslabení ale zvládli. Naopak se poprvé v playoff prosadili, když Melka proměnil první přesilovku Kladna. Druhou branku Rytířů vstřelil obránce Nash, kterému na gól přihrál Pleky, další gól už do konce utkání nepadl. Tomáš si kromě asistence připsal jeden kladný bod do tabulky +/-. Odseděl si také dvě minuty na trestné lavici, kam zamířil už po 50 sekundách hry. Na branku soupeře vyslal 6 střeleckých pokusů. Na vhazování zaznamenal opět skvělou úspěšnost – tentokrát 56 %. Jeho čas na ledě bych 21 minut a 49 sekund, což bylo opět nejvíce ze všech útočníků.